Soundtracking


Co je to Soundtracking a čeho se týká?
Co sa skrývá pod tímto magickým slůvkem? Jde o pravidelná setkání českých a slovenských fanoušků filmového hudby. V roce 2011 se na zimním PragoFFestu poprvé objeví Soundtracking který je určen pro všechny příznivce filmové hudby a všeho, co se kolem ní točí. Opět se budeme snažit vám nabídnout zajímavé přednášky na různá témata, soutěže, promítání dokumentů a videozáznamů z koncertů filmové hudby, ale zároveň vás i zábavnou formou přesvědčit o širokém rozptylu tohoto hudebního žánru, jehož doménou jsou soundtracky.

Pro koho tu Soundtracking je?
Stručně řečeno: Pro všechny, kdo mají rádi hudbu stejně jako film. Soundtracking je totiž určen nejenom těm, kteří se zajímají o filmovou hudbu a často a rádi ji vyhledávají, ale i těm, kteří by se chtěli o svou vášeň podělit s podobně postiženými jedinci. Věřte nebo ne, nejste v tom sami. Soundtracking vám dává šanci se o filmové hudbě dovědět víc.

Historie vzniku
Soundtracking nebo také OSTing, jak je zkráceně nazýván, má již 10 letou tradici. Od prvního Soundtrackingu jsme již stihli vystřídat řadu lokací od někdejšího dealerova bowlingu, přes KC Zahradu, prostory Evangelicko-teologické fakulty až po kino Atlas na Florenci a v poslední řadě také velké přednáškové místnosti areálu Toulcův dvůr, kde se 10.10. 2010 uskutečnil v pořadí již 21. Soundtracking. Kromě probírání posledních novinek, poslechu rozličných soundtrackářských kousků z našich sbírek jsme měli příležitost seznámit se i s některými z předních českých skladatelů filmové hudby včetně Karla Svobody, Ondřeje Soukupa, Miloše Boka, Jana Jiráska a Aleše Březiny. Tímto se Soundtracking na několik let stal česko-slovenským střediskem a nakonec i jedním ze dvou útočišť nepočetné, za to však své věci skálopevně oddané hrstky příznivců filmové hudby. Za druhou platformu, kolem které se fanoušci sdružují, platí debatní klub na diskusním Lopuchu. K jedněm z nejlepších česko-slovenských stránek s tématikou filmové hudby, na jejichž tvorbě se podílí sami soundtrackáři a na kterém jou zveřejněny všechny reporty z předešlých Soundtrackingů, pak bezesporu patří legendární OSTweb. Najdete zde nejen novinky ze světa filmové hudby, recenze soundtracků, obsáhlý bazar soundtracků, ale také reportáře z koncertů, nahrávacích frekvencí nebo již zmiňovaných Soundtrackingů. Pravděpodobně světovým unikátem jsou však tabulky filmových skladatelů, ve kterých jejich tvorbu hodnotí sami fanoušci. V současné době je k dispozici již více než 120 tabulek hodnocení! A postupně přibývají další.

Kdy?
5.2. 2011

Kde?
PragoFFest - Praha


Chcete nám pomoct s propagací?
Provozujete nějaké stránky s tématikou filmové hudby a chtěli byste pomoci uvést Soundtracking v širší povědomí? Tak můžete na své stránky umístit banner. Napište do novinek jakoukoli malou upoutávku nebo pošlete e-mail svým kamarádům, že akce tohoto formátu existuje. Za jakoukoli formu propagace a podpory předem moc děkujeme.

Banner

Soundtracking banner

HTML kód:

<a href='http://soundtracking.imaxmusic.net/' target='_blank'>
<img src='http://soundtracking.imaxmusic.net/Pictures/banner.gif' border='0' width='350' height='60' align='middle' alt='Soundtracking banner' title='Soundtracking'>
</a>

 

 

PragoFFest baner